Kursy DAN - pierwszej pomocy

Kursy DAN

Divers Alert Network (DAN), czyli Alarmowa Sieć dla Nurków to międzynarodowa organizacja non-profit. DAN prowadzi badania pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa podczas nurkowania, a także organizuje szkolenia i kursy przygotowujące do nurkowania, oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo w razie wypadku organizacja DAN koordynuje pierwszą pomoc i opiekę nad chorym poprzez sieć międzynarodowych specjalistycznych Ośrodków Alarmowych.

Organizacja powstała w 1980 roku z inicjatywy amerykańskich oraz włoskich naukowców, którzy udowodnili, że udzielanie pomocy poszkodowanym nurkom wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności.

Czym są kursy DAN?

Kursy DAN przede wszystkim uczą, jak radzić sobie w sytuacji awaryjnej. Podczas szkolenia kursant nabywa umiejętności, pozwalające na jak najszybsze podjęcie określonych działań w postaci efektownej pierwszej pomocy. Kursy przygotowują, w jaki sposób zapobiegać pogarszaniu się stanu poszkodowanego oraz powstawaniu dalszych urazów.

Wszystkie szkolenia DAN są zgodne z najnowszymi wytycznymi, m.in. Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC). Kursy DAN zostały opracowane przez lekarzy medycyny nurkowej oraz instruktorów nurkowania. Są bardzo łatwe do zrozumienia oraz zostały zaprojektowane w taki sposób, by kursant mógł nabyć odpowiednie umiejętności oraz pewność, potrzebne podczas reagowania w nagłych sytuacjach.

Po odbyciu każdego kursu uczestnik otrzymuje odpowiednie certyfikaty potwierdzające odbycie danego szkolenia.

Szkolenie DAN – dla kogo jest odpowiednie?

Pierwszym krokiem do radzenia sobie w kryzysowej sytuacji jest posiadanie odpowiedniej wiedzy. Podczas uczestnictwa w kursach DAN nauczysz się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, a także w jaki sposób rozmawiać z personelem medycznym.

Niektóre z kursów zostały stworzone z myślą o nurkach oraz ratownikach wodnych. Należą do nich, m.in.:

Jednak szkolenie DAN to rozwiązanie, z którego może skorzystać także każda osoba, chcąca nabyć umiejętności, pozwalające na udzielenie prawidłowej pomocy poszkodowanemu. Do takich kursów należą:

Zdobyta wiedza oraz umiejętności podczas kursów DAN mogą przydać się nie tylko podczas nurkowania, ale także w życiu codziennym, w którym każdy może być świadkiem wypadku.

Kursy DAN – rodzaje

Lata nauki pozwoliły mi zdobyć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, którym obecnie dzielę się z innymi. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z kursami DAN, z chęcią Ci w tym pomogę!

Zakres szkoleń jest bardzo szeroki i obejmuje zarówno podstawowe czynności ratujące życie, jak i bardziej zaawansowaną pomoc w trudnych sytuacjach. W mojej ofercie możesz znaleźć 9 rodzajów kursów DAN. Szeroka oferta sprawia, że każdy może znaleźć kurs odpowiedni dla siebie.

Masz pytanie?

  Minelab


  This will close in 0 seconds

  Eversub


  This will close in 0 seconds

  Garmin


  This will close in 0 seconds

  IANTD


  This will close in 0 seconds

  Eques


  This will close in 0 seconds

  Cumulus


  This will close in 0 seconds

  Slam Poland


  This will close in 0 seconds

  Monkey's Grip


  This will close in 0 seconds

  Genesis


  This will close in 0 seconds

  Skalnik


  This will close in 0 seconds

  Brubeck


  This will close in 0 seconds