Kursy DAN

Kursy DAN

Divers Alert Network (DAN), czyli Alarmowa Sieć dla Nurków to międzynarodowa organizacja non-profit. DAN prowadzi badania pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa podczas nurkowania, a także organizuje szkolenia i kursy przygotowujące do nurkowania, oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo w razie wypadku organizacja DAN koordynuje pierwszą pomoc i opiekę nad chorym poprzez sieć międzynarodowych specjalistycznych Ośrodków Alarmowych.

Organizacja powstała w 1980 roku z inicjatywy amerykańskich oraz włoskich naukowców, którzy udowodnili, że udzielanie pomocy poszkodowanym nurkom wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności.

kursy DAN pierwsza pomoc

Czym są kursy DAN?

Kursy DAN przede wszystkim uczą, jak radzić sobie w sytuacji awaryjnej. Podczas szkolenia kursant nabywa umiejętności, pozwalające na jak najszybsze podjęcie określonych działań w postaci efektownej pierwszej pomocy. Kursy przygotowują, w jaki sposób zapobiegać pogarszaniu się stanu poszkodowanego oraz powstawaniu dalszych urazów.

kurs resuscytacji DAN pierwsza pomoc

Wszystkie szkolenia DAN są zgodne z najnowszymi wytycznymi, m.in. Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC). Kursy DAN zostały opracowane przez lekarzy medycyny nurkowej oraz instruktorów nurkowania. Są bardzo łatwe do zrozumienia oraz zostały zaprojektowane w taki sposób, by kursant mógł nabyć odpowiednie umiejętności oraz pewność, potrzebne podczas reagowania w nagłych sytuacjach.

Po odbyciu każdego kursu uczestnik otrzymuje odpowiednie certyfikaty potwierdzające odbycie danego szkolenia.

Szkolenie DAN – dla kogo jest odpowiednie?

Pierwszym krokiem do radzenia sobie w kryzysowej sytuacji jest posiadanie odpowiedniej wiedzy. Podczas uczestnictwa w kursach DAN nauczysz się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, a także w jaki sposób rozmawiać z personelem medycznym.

Niektóre z kursów zostały stworzone z myślą o nurkach oraz ratownikach wodnych. Należą do nich, m.in.:

Jednak szkolenie DAN to rozwiązanie, z którego może skorzystać także każda osoba, chcąca nabyć umiejętności, pozwalające na udzielenie prawidłowej pomocy poszkodowanemu. Do takich kursów należą:

Zdobyta wiedza oraz umiejętności podczas kursów DAN mogą przydać się nie tylko podczas nurkowania, ale także w życiu codziennym, w którym każdy może być świadkiem wypadku.

kurs pierwszej pomocy

Kursy DAN – rodzaje

Lata nauki pozwoliły mi zdobyć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, którym obecnie dzielę się z innymi. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z kursami DAN, z chęcią Ci w tym pomogę!

Zakres szkoleń jest bardzo szeroki i obejmuje zarówno podstawowe czynności ratujące życie, jak i bardziej zaawansowaną pomoc w trudnych sytuacjach. W mojej ofercie możesz znaleźć 9 rodzajów kursów DAN. Szeroka oferta sprawia, że każdy może znaleźć kurs odpowiedni dla siebie.

kursy DAN szkolenia z pierwszej pomocy

Masz pytanie?

  Minelab


  This will close in 0 seconds

  Eversub


  This will close in 0 seconds

  Garmin


  This will close in 0 seconds

  IANTD


  This will close in 0 seconds

  Eques


  This will close in 0 seconds

  Cumulus


  This will close in 0 seconds

  Slam Poland


  This will close in 0 seconds

  Monkey's Grip


  This will close in 0 seconds

  Genesis


  This will close in 0 seconds

  Skalnik


  This will close in 0 seconds

  Brubeck


  This will close in 0 seconds