Policja Dolnośląska na garbie płetwonurka Marcela Korkusia

Policja Dolnośląska na garbie płetwonurka Marcela Korkusia

Policja Dolnośląska na garbie płetwonurka Marcela Korkusia 150 150 Marcel Korkuś - Nurkowanie | Poszukiwania Podwodne

NA STRONIE INTERNETOWEJ DOLNOŚLĄSKIEJ POLICJI WE WPISIE Z DNIA 1 CZERWCA 2022

„Zespół Bojowy Płetwonurków Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu od lat współpracuje z Zespołem Prac Podwodnych Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podczas wspólnych działań sprawdzają zbiorniki wodne w poszukiwaniu np. zwłok ludzkich czy zatopionych pojazdów. Współpracują z jednostkami policji w całym województwie i niejednokrotnie przeszukują chociażby dno Odry za pomocą specjalistycznego sprzętu oraz wykwalifikowanych płetwonurków.  Proszeni są o pomoc zazwyczaj w sytuacjach, kiedy istnieje podejrzenie, że jakaś osoba zaginiona mogła utonąć lub przykładowo skradziony samochód mógł znaleźć się w rzece. Pomagają przy różnego rodzaju wypadkach w okolicach akwenów wodnych na terenie całego Dolnego Śląska. Kilka razy w roku wspólnie ćwiczą na terenach wodnych różne scenariusze, by zawsze być przygotowanym do działania. Używają specjalistycznego sprzętu takiego jak np. sonar. Ich praca jest niezwykle odpowiedzialna i niebezpieczna, dlatego w grupie tej znajdują się wykwalifikowani płetwonurkowie z długoletnim „stażem” pod wodą. Wczoraj stanęło przed nimi kolejne wyzwanie. Mieli za zadanie wyciągniecie wraku samochodu skradzionego na terenie Wrocławia w 2008r. Ujawnili go jakiś czas temu podczas przeszukiwania dna Odry do innej sprawy.”

(źródło: https://dolnoslaska.policja.gov.pl/wr1/aktualnosci/biezace-inf/69211,Doskonala-wspolpraca-policyjnych-pletwonurkow-stale-przynosi-efekty.html )

DOLNOŚLĄSKA POLICJA PREZENTUJE PROFESJONALIZM DZIAŁAŃ NURKOWO – WYDOBYWCZYCH UPRZEDNIO UJAWNIONEGO SAMOCHODU NA KANALE YOUTUBE

(źródło: https://www.youtube.com/watch?v=if6DN_tGVJw )

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI WE WROCŁAWIU UDOSTĘPNIA NA FACEBOOKU POST DOSKONAŁEJ WSPÓŁPRACY I EFEKTÓW

(źródło: https://www.facebook.com/watch/?v=493021872622320&ref=sharing )

INFORMACJA O ODNALEZIONYM I WYDOBYTYM SAMOCHODZIE POJAWIA SIĘ W LICZNYCH MEDIACH

M.in. Gazecie Wrocławskiej.

(źródło: https://gazetawroclawska.pl/samochod-w-odrze-we-wroclawiu-wyciagneli-go-policyjni-pletwonurkowie-film-zdjecia/ar/c1-16411059 )

FAKTY I MITY PROFESJONALIZMU DOLNOŚLĄSKIEJ POLICJI

10 grudnia 2021 roku na swoim kanale facebook opublikowałem wpis dot. odnalezienia we Wrocławiu samochodu marki Fiat Cinquecento o numerze rejestracyjnym DW 1301A.

Kolejnego dnia pojawiło się na moim kanale Youtube nagranie z nurkowania na odnalezionym wraku samochodu wraz z fragmentami rozmowy, z dyspozytorem numeru 112.

 

16 grudnia pojawił się w sieci artykuł TVN24 dot. odnalezionego przeze mnie samochodu. W artykule można przeczytać cyt. „Jest to fiat cinquecento, skradziony w 2008 roku. Jak na razie nie znamy więcej szczegółów w tej sprawie – mówi Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji”.
Do momentu mojego zgłoszenia samochód w bazie Policji nadal był uważany za zaginiony.
(źródło: https://tvn24.pl/wroclaw/wroclaw-pletwonurek-marcel-korkus-znalazl-w-odrze-samochod-skradziony-kilkanascie-lat-temu-5528222?fbclid=IwAR2r8pQPOVUNKksM12hxK-RBqw5XcYJOrU2hUqMEuUR7EH0rZJtlpY5uZ64 ).

W trakcie przesłuchania zeznałem, że deklaruje swoją pomoc w jego wydobyciu oraz posiadam zlokalizowane pod wodą kolejne wraki samochodów w granicach administracyjnych Wrocławia.
Do dnia dzisiejszego nikt z Dolnośląskiej Policji nawet nie raczył się spytać o ich lokalizację, pomimo tego że w ich środku nadal mogą znajdować się ludzkie szczątki, stanowią zagrożenie ekologiczne ze względu na występowanie substancji ropo-pochodnych jak również mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa żeglugi śródlądowej jednostek pływających.

PYTANIA DO DOLNOŚLĄSKIEJ POLICJI

1) Dlaczego samochód musiał czekać ponad pół roku na wydobycie od mojego zgłoszenia?
2) Dlaczego Policja przypisuje sobie odnalezienie?
3) Co robili Ci Policyjni specjaliści z sonarem od 2008 roku?
4) Dlaczego Policja nie zainteresowała się kolejnymi samochodami, które odnalazłem pod wodą?

ZAPROSZENIE NA PROFESJONALNE KURSY NURKOWANIA I POSZUKIWAŃ PODWODNYCH

Wszystkie osoby i służby zapraszam jak zwykle na profesjonalne kursy nurkowania oraz z zakresu poszukiwań podwodnych. Tylko ciężka praca daje EFEKTY!
https://marcelkorkus.com/kursy/

Podczas kursów dowiecie się m.in.

– dlaczego uprząż nurkowa powinna być zapięta przed wejściem do wody

– jak przymocować manometr

– dlaczego „kołnierz” maski powinien przylegać do twarzy

– jak prawidłowo założyć nóż nurkowy na nogę

– jak zamocować inflator

– jak dobrać odpowiednią długość węży

– jak zabezpieczyć samochód przed utratą materiałów dowodowych w trakcie wydobywania

– zasady BHP pracy z podwieszonymi ładunkami ciężkimi

– jak skutecznie sonarować rzekę, aby rezultaty pojawiły się wcześniej niż po 14 latach od zaginięcia samochodu

Wielokrotnie miałem okazję współpracować z policyjnymi antyterrorystami w trakcie różnych działań na i pod wodą. Wysoko oceniając ich umiejętności, zaangażowanie i profesjonalizm. A co najważniejsze w takich działaniach – pracę zespołową, która jest ważnym elementem ustawowych działań antyterrorystycznych, ratowniczych i nurkowych . Nie zapominajcie, że jesteście dla ludzi, którzy oczekują od Was profesjonalizmu i rzetelności. Dlatego wymagajcie od siebie pomimo, żeby inni tego nie robili.

OCZEKUJESZ PROFESJONALIZMU I SKUTECZNYCH DZIAŁAŃ RATOWNICZO – POSZUKIWAWCZYCH?

Wesprzyj Fundację SAR 112. Działamy tam, gdzie pojawia się bezradność. Jesteśmy na wodzie, kiedy inni cumują łódki.
https://marcelkorkus.com/fundacja/

DZIEŃ RATOWNIKA WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO

W 1927 roku  Komisja Ratownictwa, działająca przy Polskim Związku pływackim dla popularyzacji idei ratownictwa wodnego ustaliła 29 czerwca dniem ratownika wodnego. Od 20 lat będąc ratownikiem WOPR wypełniam swoje obowiązki ratownicze zgodnie ze ślubowaniem – „Ja, Ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przyjmuję za swe godło „niebieski krzyż i złotą kotwicę” – przyrzekam sumiennie i w pełnym poczuciu odpowiedzialności moralnej wypełniać swoje obowiązki społeczne. Dopóki zdrów będę, bez względu na porę dnia i nocy przez okres całego roku pośpieszę z pomocą ludziom, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie utraty życia w wodzie. Wszystkie swe siły i umiejętności wykorzystam dla zmniejszenia nieszczęśliwych wypadków utonięć, nie zapominając, że od mojej postawy zależne może być życie ludzkie.

Z okazji dnia ratownika składam wszystkim Ratolom najlepsze życzenia.

Z ratowniczym pozdrowieniem
Marcel

5/5

Masz pytanie?

  Minelab


  This will close in 0 seconds

  Eversub


  This will close in 0 seconds

  Garmin


  This will close in 0 seconds

  IANTD


  This will close in 0 seconds

  Eques


  This will close in 0 seconds

  Cumulus


  This will close in 0 seconds

  Slam Poland


  This will close in 0 seconds

  Monkey's Grip


  This will close in 0 seconds

  Genesis


  This will close in 0 seconds

  Skalnik


  This will close in 0 seconds

  Brubeck


  This will close in 0 seconds